Każda osoba stająca na ślubnym kobiercu rozpoczyna piękną przygodę, która zmienia całe życie. Ślub jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla narzeczonych, którzy po wypowiedzeniu znaczącego „tak” stają się małżeństwem, ale również dla bliskich im osób. Bez rodziny i przyjaciół ceremonia zaślubin byłaby niekompletna. Każdy gość zaznacza swoją obecność w tym wyjątkowym wydarzeniu, wręczając parze młodej kartkę z życzeniami. Warto pamiętać, że to, co się w niej znajdzie, będzie pamiątką dla małżonków na całe życie. Dzisiaj pochylimy się nad tematem życzeń – zarówno z perspektywy gościa, jak i młodej pary. Jak ułożyć wyjątkowe życzenia ślubne, aby wywołały szczere emocje u młodej pary? Jak zaplanować moment składania życzeń w dniu ślubu? Jakie udogodnienia może zaproponować w tym zakresie sala weselna? Warszawa i okolice – gdzie zorganizować nastrojowe przyjęcie o intymnej atmosferze? Sprawdź!

Wyjątkowe życzenia ślubne – gdzie szukać inspiracji?

Goście zaproszeni na uroczystość zaślubin mogą wybrać kartkę z nadrukowanym, gotowym tekstem lub samodzielnie uzupełnić jej treść. Nie możesz pochwalić się lekkim piórem? Samodzielne wymyślenie tekstu jest dla Ciebie problematyczne? Kopalnią inspiracji będzie sieć! W Internecie znajdziesz ogrom wyjątkowych życzeń ślubnych. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać najpiękniejsze z nich i przepisać je na kartkę. Jak ubrać w słowa życzenia dla młodej pary? Oto przykład:

 • Kochani Nowożeńcy! W tym szczególnym dniu życzymy Wam, abyście zawsze byli dla siebie wsparciem i drogowskazem, motywacją i powodem do uśmiechu, ostoją i ukojeniem. Dziękujemy, że możemy być częścią Waszej historii i cieszyć się dziś z Wami tą miłością. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

 • Małżeństwo to piękno – bycia we dwoje.
  Małżeństwo to poszukiwanie – drogi do celu.
  Małżeństwo to skarb – którym jest Wasza miłość.
  Małżeństwo to Wy – na zawsze razem.
  Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!
 • Przez długie lata
  wspólnego życia w małżeństwie
  bądźcie ze sobą złączeni
  jak gałązka z pniem, z którego wyrasta,
  a mimo trudności życiowych,
  niech Was mech zniechęcenia
  nigdy nie obrasta.

Doskonałym sposobem na dodanie życzeniom kierowanym w stronę pary młodej dodatkowego, duchowego wymiaru, jest wzbogacenie treści o biblijny cytat, słowa poety czy duchowego. Oto kilka możliwości:

 • Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość – (1 Kor 13,13)

 • Dotąd dwoje choć jeszcze nie jedno. Odtąd jedno choć nadal dwoje – Jan Paweł II;

 • Jeżeli cokolwiek warto na świecie czynić, to tylko jedno – miłować – Jan Paweł II;

 • Ta jedna chwila dziwnego olśnienia, kiedy ktoś nagle wydaje się piękny, bliski od razu, jak dom, kasztan w parku, łza w pocałunku taki swój na co dzień, jakbyś mył włosy z nim w jednym rumianku, ta jedna chwila co spada jak ogień – ks. Jan Twardowski;

 • A kiedy będziesz moją żoną, umiłowaną, poślubioną, wówczas się ogród nam otworzy, ogród świetlisty, pełen zorzy. Rozwonią nam się kwietne sady, pachnąć nam będą winogrady i róże śliczne, i powoje całować będą włosy twoje – Kazimierz Przerwa-Tetmajer;

 • Miłość, co daje siłę wszystko znieść, za wszystko też może wystarczyć – Johann Wolfgang von Goethe;

 • Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku – A. de Saint – Exupery.

Wzruszające życzenia ślubne – przekaz płynący prosto z serca

Wzruszające życzenia ślubne nabiorą znacznie głębszego wyrazu, kiedy zrezygnujesz z formułek na rzecz własnych słów. Nie musisz być poetą, aby stworzyć piękne, wzruszające życzenia ślubne. Słowa dyktowane przez serce oraz nawiązanie do wspólnych przeżyć i doświadczeń z pewnością wywołają lawinę emocji, również po latach, kiedy małżonkowie będą wracać pamięcią do dnia swojego ślubu.

Sala weselna – Warszawa wybiera Pod Dobrymi Aniołami!

Co ważne, o życzeniach ślubnych powinni pomyśleć nie tylko goście, ale również para młoda. Aby ta ważna część uroczystości odbyła się bez zakłóceń, ustal wcześniej jej przebieg. Przede wszystkim zaplanuj, w jakim miejscu odbędzie się składanie życzeń: na sali weselnej, w ogrodzie, a może pod kościołem czy urzędem? Pamiętaj o tym, aby wcześniej przygotować kosz na prezenty oraz ozdobną skrzynkę, do której goście będą mogli wrzucać kartki. Wyznacz osoby, które pomogą odbierać podarunki. Najlepiej w tej roli sprawdzą się świadkowie.

W sali, w której odbędzie się przyjęcie, stwórz kącik z księgą dla gości – dekoracyjnym albumem z pustymi kartkami, które zapełnią bliskie Ci osoby. Obok księgi nie może zabraknąć flamastrów, naklejek i innych akcentów umożliwiających stworzenie ciekawego, kreatywnego wpisu. Wiele par decyduje się na udostępnienie gościom aparatu wywołującego zdjęcia od razu – takie fotografie można łatwo wkleić do księgi gości. Aby zdjęcia były spójne i ciekawe, obok stolika możesz przygotować ściankę do zdjęć i pudełko z zabawnymi akcesoriami. Taka instalacja zastąpi klasyczną, kosztowną fotobudkę.

Przygotowujesz się do swojego wielkiego dnia i szukasz miejsca, w którym zrealizujesz wizję roztaczającą się w Twojej głowie? Interesuje Cię romantyczna, położona w ustronnej scenerii sala weselna? Warszawa i okolice – osoby mieszkające w tej części Polski wybierają salę Pod Dobrymi Aniołami zlokalizowaną na obrzeżach stolicy. Ustronny dom weselny położony wśród drzew zapewni idealne warunki zarówno parom marzącym o hucznym weselu, jak i narzeczonym nastawionym na skromne przyjęcie w kameralnym gronie. W rozbudowanym kompleksie znajduje się kilka sal:

 • Sala Balowa na 200 osób z parkietem do tańczenia i tarasem przylegającymi do sali balowej, z zejściem na rozległe (10 000 m2) podwórze;

 • Sala Kominkowa na 60 osób;

 • Sala Błękitna na 50 osób;

 • Leśna Grill Chata na 50 osób;

 • Salonik z tarasem na 20 osób.

Nad komfortem narzeczonych czuwa zgrana załoga, która spełni wszystkie marzenia pary młodej. Dopieszczony wystrój, klimatyzacja, odpowiednie nagłośnienie, projektory, ekrany i tablice umożliwiające wyświetlanie prezentacji (na przykład podczas podziękowań dla rodziców) oraz pyszna kuchnia łącząca nowoczesność z tradycją to tylko nieliczna część atutów, dzięki którym sala weselna Warszawa cieszy się doskonałą renomą.