Chrzciny dla wielu rodziców są ważnym, symbolicznym momentem. Wzniosłemu wydarzeniu o duchowym wymiarze towarzyszą obchody w rodzinnym gronie. Przygotowanie poczęstunku z okazji przyjęcia przez dziecko pierwszego sakramentu nie jest łatwym zadaniem. Jak urządzić udane chrzciny? Warszawa – jakie lokale są szczególnie polecane mieszkańcom stolicy i jej okolic? Sprawdź nasze rady!

chrzciny warszawa chrzest dziecka

Termin, lista gości, rodzice chrzestni

Pierwszym etapem przygotowań do chrztu jest wybór dogodnej daty. Zazwyczaj sakrament udzielany jest dzieciom mającym 2-6 miesięcy, jednak nie istnieje żaden przepis określający minimalny czy maksymalny wiek osoby przyjmującej sakrament. Pamiętaj o tym, że w niektórych parafiach wyznaczone są konkretne dni, w których ksiądz udziela tego sakramentu. Ważne jest, aby odpowiednio wcześniej wybrać się do kancelarii parafialnej, ustalić termin i dopełnić wszelkich formalności.

Zanim Twoja córka lub syn zostaną przyjęci do wspólnoty katolików, czeka Cię ważne zadanie – wybór rodziców chrzestnych, którzy od momentu przyjęcia sakramentu będą duchowymi patronami dziecka. Tego zadania może podjąć się każdy praktykujący katolik, który ukończył 16 lat, przyjął pierwszą komunię świętą i bierzmowanie. Ściśle określone warunki musi spełnić przynajmniej jeden z rodziców chrzestnych. Jeśli drugi ich nie spełnia, będzie jedynie świadkiem chrztu.

Na liście spraw „do załatwienia” przed chrzcinami ważne miejsce zajmuje kupno ubranka i świecy (zazwyczaj ten obowiązek spoczywa na barkach rodziców chrzestnych), ustalenie listy gości oraz wybór miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie. Masz dwie możliwości: zaprosić gości na poczęstunek do domu lub do restauracji.

Najlepsze lokale na chrzciny – Warszawa i okolice

Planujesz przygotować uroczystość dla gości w domu? Lepiej zastanów się dwa razy! Każdy rodzic wie, jak dużym wyzwaniem jest urządzenie przyjęcia dla dużej liczby osób. Opieka nad kilkumiesięcznym dzieckiem utrudnia samodzielne dopilnowanie wszystkich ważnych spraw organizacyjnych. Gruntowne porządki, przygotowanie miejsca dla każdej zaproszonej osoby, kupno dekoracji, sporządzenie menu, przygotowanie potraw, obsługa całej uroczystości… Lista rzeczy, które będą na głowie gospodarzy, jest bardzo długa. Aby obchody wielkiego dnia były przyjemnością, a nie źródłem stresu, warto oddać sprawy w ręce doświadczonych specjalistów. Większość rodziców, chcąc oszczędzić czas i zredukować napięcie, rezygnuje z przyjęcia w domu na rzecz imprezy w lokalu. Gdzie warto zorganizować chrzciny w Warszawie i okolicach? Jakie kryteria powinna spełnić sala?

Lokale na chrzciny: Warszawa centrum czy obrzeża?

Jakie udogodnienia oferują dobre lokale na chrzciny? Warszawa ma wiele do zaoferowania osobom szukającym lokalu przystosowanym do rodzinnych imprez z dziećmi, więc warto starannie przejrzeć ofertę i znaleźć restaurację odpowiadającą Ci w stu procentach. Przede wszystkim, obiekt powinien zapewniać rodzicom i dziecku komfort. Sala powinna być przestronna, aby poruszanie się po niej z wózkiem nie przysparzało kłopotów. Każda mama, w szczególności karmiąca piersią, powinna mieć do dyspozycji zapewniający prywatność pokój, w którym będzie mogła nakarmić maluszka, ukołysać go do snu czy przewinąć. Ponadto, miejsce, w którym będzie odbywać się przyjęcie, powinno znajdować się niedaleko kościoła. W przeciwnym razie komunikacja między dwoma punktami będzie utrudniona. Znaczna część osób preferuje sale położone na zacisznym uboczu, nie w ścisłym, zatłoczonym i głośnym centrum miasta.

Udane chrzciny? Warszawa wybiera Pod Dobrymi Aniołami!

Gdzie zorganizować chrzciny w Warszawie? W ścisłej czołówce lokali cieszących się największą popularnością znajduje się restauracja Pod Dobrymi Aniołami – rozbudowany obiekt słynący z doskonałej kuchni i świetnego zaplecza. Goście planujący imprezę okolicznościową mają do dyspozycji kilka pomieszczeń o zróżnicowanej wielkości i wystroju;

idealną na duże imprezy Salę Balową na 200 osób z parkietem do tańczenia i tarasem z zejściem na rozległe podwórze;

  • Salę Kominkową na 60 osób;
  • Salę Błękitną na 50 osób;
  • Leśną Grill Chatę na 50 osób;
  • Salonik z tarasem na 20 osób.

Ponadto, restauracja Pod Dobrymi Aniołami dysponuje dziesięcioma pokojami gościnnymi dla dwudziestu osób (lub trzydziestu z dostawkami). Ogromnym atutem lokalu jest jego położenie. Zaciszna, zielona okolica pozwala odetchnąć od miejskiego zgiełku i sprzyja relaksowi w kojącej, zielonej scenerii. Najmłodsi uczestnicy imprezy z pewnością nie będą się nudzić – w rozległym ogrodzie znajduje się atrakcyjny plac zabaw z tyrolką, huśtawkami, zjeżdżalnią, trampoliną i małpim gajem. Co ważne, obiekt dostosowany jest również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wisienką na torcie jest wyśmienita kuchnia. Doświadczeni kucharze w mistrzowski sposób łączą tradycję z nowoczesnością. Nie mamy wątpliwości, że serwowane dania zachwycą najbardziej wymagających smakoszy.