Huczne wesela na 200 czy 300 osób powoli stają się rzadkością. Coraz większa liczba par decyduje się odejść od nieco przestarzałych konwenansów i zrealizować marzenie o ceremonii bez ogromnej pompy. Kameralny ślub zorganizowany w pięknym miejscu bez wątpienia ma swój urok. Wzniosłe wydarzenie przeżywane w gronie najbliższych osób ma głębszy wymiar, jest bardziej intymnym przeżyciem. Ponadto ograniczenie liczby gości i skromniejsze obchody pomagają zredukować stres podczas tego wielkiego dnia i ograniczyć przedślubną gorączkę. Jak zorganizować kameralne wesele? Sprawdź nasze rady!

Kameralne wesele – zrealizuj najskrytsze marzenia

Zamiast wielkiego balu wolisz zorganizowane przyjęcie na świeżym powietrzu w stylu boho dla bliskich członków rodziny i przyjaciół? A może marzysz o romantycznym wieczorze przy akompaniamencie zespołu jazzowego? Postawienie na kameralne wesele stwarza ogrom możliwości! Nie musisz trzymać swojej fantazji na wodzy przez ograniczony budżet, problemy logistyczne czy chęć dostosowania się do wszystkich gości.

Znacznie łatwiej zorganizować kameralny ślub niż huczną imprezę na 100 par. Nie musisz rezerwować sali dwa lata wcześniej – wybór i dostępność mniejszych lokali jest znacznie większa niż dużych, obleganych domów weselnych.

Kameralny ślub – od czego zacząć organizację?

Przygotowania do wielkiego dnia należy zacząć od sporządzenia listy gości. Niestety ograniczenie liczby zaproszeń może wiązać się z niezadowoleniem rodziców, którzy na przyjęciu najchętniej widzieliby wszystkich – nawet odległych krewnych czy innych członków rodziny, którzy mogliby poczuć się pominięci. Warto pamiętać, że rezygnacja z wymarzonej wizji najważniejszego dnia w życiu w obawie o opinię innych nie jest dobrym rozwiązaniem. Zachowaj asertywność i uczcij swoje zaślubiny dokładnie tak, jak chcesz tego Ty i osoba, z którą spędzisz resztę życia.

Kiedy lista gości będzie zamknięta, możesz przejść do dalszych etapów planowania – wyboru oprawy muzycznej, fotografa, dodatkowych atrakcji oraz miejsca, w którym odbędzie się wymarzone, kameralne wesele.

Nastrojowy dom weselny – Warszawa i okolice

Ogromny wpływ na przebieg kameralnego wesela i jego atmosferę ma miejsce, w którym zorganizujesz przyjęcie. Pamiętaj o tym, że na skromniejszych uroczystościach żadne niedociągnięcie czy potknięcie nie ujdzie uwadze gości. Ważne jest zatem, aby wybrać miejsce, w którym obsługa zadba o najmniejsze detale. Jaki jest szczególnie polecany dom weselny Warszawa i okolice? W województwie mazowieckim szczególnie dużą popularnością cieszy się sala Pod Dobrymi Aniołami. Zakochanych marzących o kameralnym ślubie i niewielkim przyjęciu z klasą przyciągają piękne wnętrza i zielona, zaciszna okolica. Świeżo upieczeni małżonkowie mogą zorganizować uroczystość w jednej z kilku sal. W obiekcie znajdują się:

  • Sala Balowa na 200 osób z parkietem do tańczenia i tarasem przylegającym do sali balowej, z zejściem na rozległe (10 000 m2) podwórze;

  • Sala Kominkowa na 60 osób;

  • Sala Błękitna na 50 osób;

  • Leśna Grill Chata na 50 osób;

  • Salonik z tarasem na 20 osób.

Każda z przestrzeni może zostać udekorowana zgodnie z życzeniami młodej pary. Do dyspozycji gości pozostaje 10 pokoi. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogą korzystać z placu zabaw z licznymi atrakcjami. Mówiąc o walorach oferty domu weselnego Pod Dobrymi Aniołami, nie sposób pominąć doskonałą kuchnię. Menu przygotowywane przez kreatywnych szefów kuchni łączy w sobie polską tradycję z nowoczesnymi inspiracjami. Serwowane potrawy rozpieszczają kubki smakowe i cieszą oczy.

Dodatkowe atrakcje, na które możesz sobie pozwolić!

Na kameralnym ślubie łatwo stworzyć intymną atmosferę. Para młoda nie musi dzielić swojej uwagi między 100 czy 200 gości, przez co każda osoba może czuć się wyjątkowo. Ograniczenie budżetu związane z redukcją zaproszonych osób stwarza większe możliwości. Wino musujące zastąp prawdziwym szampanem, zadbaj o piękne dekoracje z kwiatów, ustaw na sali imponujący candy bar, a w ogrodzie otoczony leżakami, mobilny bar z prosecco. Oryginalne atrakcje zachwycą wszystkich gości! Małe drobiazgi, na które możesz sobie pozwolić, sprawią, że wydarzenie nabierze luksusowego tonu.